niedziela, 1 kwietnia 2018

projekt

Chciałbym upewnić się czy czy dobrze odczytuję projekt t.j.
Na rysunku pustaki wentylacyjne w ścianie nośnej która przylega do spiżarni oddzielonej ścianką działową i drzwiami od kuchni. Rozumiem, że murowanie tego typu pustaków, jak na załączonym zdjęciu rozpoczyna się od samego dołu, czyli od pierwszego rzędu ściany, zamiast normalnego pustaka?
Rozumiem, że dolny pustak, ma być pochłaniaczem do okapu, co oznaczają strzałki, a drugi, górny kratką nawiewową w spiżarni? Właśnie czy tego typu kratka nie powinna być zainstalowana w kuchni, czy w spiżarni wystarczy + nie wiem drzwi z kratką na dole, tak chyba sugeruje strzałka na projekcie.tylko jeden masz przekreślony kreskowaniem ściany. Te pierwsze oznaczenia to kominy dymowe, drugie spalinowe (od kotłów gazowych np.), a ostatnie wentylacyjne.
Chciałbym to wszystko zaplanować, żeby móc uskładać pieniądze na poszczególne etapy, jak i również dobrze się przygotować do poszczególnych etapów.
Myślę u zakupie materiałów na rynku wtórnym i tu pierwsze pytanie, na jaki rodzaj materiału stawiać tzn cegły/pustaki/dachówka/osb/ocieplenie etc? Z czego po prostu najtaniej a efektownie mógłbym ten projekt wykonać? Zakładam że sporo z nich mógłbym dostać gdzieś od znajomych w promocyjnych cenach co tez potrwa żeby uzbierać konkretną ilość.
Drugie pytanie; na jakie etapy podzielić budowę, zbieranie materiału jak i oszczędzanie może trwać a nie chciałbym żeby coś spartolić.
Mam nadzieję że chociaż trochę zrozumiale to napisałem, nie chcę mieszkać u rodziców a studia i niepewna sytuacja nie pozwala mi na kredyt.
Nie musisz tego stawiać od samego spodu, tylko wystarczy od wysokości wlotu, czyli miejsca przyszłej kratki.
Czy ktoś może wytłumaczyć mi jeszcze dlaczego jeden górny pustak na projekcie ma oznaczenie "X" a ten dolny "/". Rozumiem, że w praktyce chodzi o tego samego pustaka wentylacyjnego ze zdjęcia.
tylko jeden masz przekreślony kreskowaniem ściany. Te pierwsze oznaczenia to kominy dymowe, drugie spalinowe (od kotłów gazowych np.), a ostatnie wentylacyjne.

Nie musisz tego stawiać od samego spodu, tylko wystarczy od wysokości wlotu, czyli miejsca przyszłej kratki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz