niedziela, 1 kwietnia 2018

granulacje

Z tym odrolnieniem to nie wiem. Tak sobie tylko kombinuję, że może jakbyś miał osobno dom i osobno garaż z budynkiem gospodarczym, to by się to dało odrolnić. Dom byś zrobił z płaskim dachem, a garażu wcale i po kłopocie. A w przyszłości kiedyś wysupłasz tysiaka na projekt garażu z płaskim dachem i razem i tak taniej wyjdzie niż te skosy...
planuje budowę domku rekreacji indywidualnej na płycie fundamentowej. Działka teraz ( po roztopach ) jest podmokła kałuże wody a więc mam kilka pytań.

Chciałbym zbudować płytę fundamentową na podniesionym gruncie czyli podsypce żwirowej zagęszczonej lub tłuczeń betonowy ?

1. Czy muszę wybrać grunt rodzimy np. - 30 cm i usypać na + 30? i wtedy mogę zacząć prace przygotowawcze do wylania płyty Fundamentowej( chciałbym aby domek był trochę nad poziomem działki. Płyta ma mieć 20 cm grubości Siatka zbrojeniowa Fi 8 10x10 cm.

2. jakiej Granulacji potrzebuję żwiru? ( słyszałem, że najlepiej zamawiać 28 ton) ile taka wywrotka może kosztować?

3. Styropian eps 200 z frezem 10 cm grubości będzie dobrym rozwiązaniem? ( jaki najlepiej kupić? )

4. Planuję budowę w systemie dryfix porotherm czy to dobre rozwiązaniem ( nie chcę za bardzo bawić się w zaprawy ponieważ na budowę wpadałbym na kilka godzin po pracy i jak nie patrzeć jest to szybsze i prostsze murowanie)
A dopłaty sobie lepiej z głowy od razu wybij, bo się tylko zmóżdżysz niepotrzebnie. Zdaje się jeden dom w Polsce dostał te 50 tysięcy, z czego 18% podatek i jeszcze kilka audytów trzeba dopłacić, a poza tym musisz kupić droższe sprzęty.jaki dom budujesz? Z czego? Masz projekt?
AD1.Zakładasz grubość płyty 20cm - dlaczego? ktoś zrobił Ci projekt? konstruktor? I nie chciał wiedzieć, co tam w ziemi siedzi? Podstawa przy płycie, to
badanie geotechniczne - onop powie Ci, czy coś trzeba wymienić i ile - ale o tym zdecyduje też kontruktor płyty jak zobaczy dane.
AD2.Tony nie są  inspekcja tv kanalizacji   jednostką granulacji. Ziarnistość podaje się w przedziale, np 8-16, co do tonażu, to z reguły najtaniej brać w większych ilościach, ale nie wszędzie taka wanna wjedzie.
AD3.Ten styro to pod płytę? Dom będzie całoroczny? Jak dom niezbyt ciężki na dobrej, osuszanej podbudowie, to EPS200 da radę. A ile to zależy od tego, jaki standard energetyczny ma dom osiągnąć - polecam zrobić OZC. Można nawet samemu, jeśli dom niezbyt skomplikowany. Jeśli nie, to na podstawie projektu fachowiec zrobi to za opłatą - i są to dobrze ulokowane pieniądze.
AD4.O dryfixie nie wiem za dużo, ale ludzie tutaj to robili i domy stoją. Dlaczego wybrałeś ceramikę?

Pytania może i banalne, ale kto pyta nie błądzi. Natomiast ze stanu wiedzy polecam poczytanie tego forum - jest wątek o płycie fundamentowej, są dzienniki budowy z których się sporo dowiesz, jak budowanie wygląda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz