niedziela, 11 grudnia 2016

zbiorniki

Co wolno zrobić z deszczówką gdy w pobliżu brak jest kanalizacji deszczowej,ogólnospławnej lub rowów melioracyjnych:
-rozprowadzić na terenie działki za pomocą drenażu rozsączającego (polecam AquaBlok -rozsącza nadmiar wody deszczowej spływającej z dachu do zbiornika)
-magazynować w zbiornikach na deszczówkę (polecam również )
-rozprowadzać po powierzchni działki lub do studni .do zaadaptowania szamba znajdzie się parę sposobów, ale są to chłopskie metody i ich nie polecam. Bakterii e coli są groźne dla zdrowia, a podlewanie ogrodu, kiedy ma się bawiące w nim dzieci na trawie nie jest rozsądne.100 % czyszczenia wody oznacza, że 100 % wody, która wpływa do zbiornika przepływa przez filtr na którym osadzają się liście itp.
Zbiorniki na deszczówkę to fajna sprawa oszczędzają wodę pitną, oraz chronią od tzw. "podatku za deszcz" w wielu miastach już wchodzi
(To, jak szybko grunt wchłania wodę, można sprawdzić, wylewając kubeł wody do dołka o możliwie małej powierzchni. Jeśli woda szybko wsiąknie (w ciągu 20 minut), to nie będzie też większych kłopotów z wchłanianiem wody deszczowej odprowadzanej z dachu i powierzchni utwardzonych. Trzeba ją jednak odprowadzić na pewną odległość od budynku, by nie zawilgacała ścian. Przy większości gleb będą jednak powstawały kałuże lub gorzej) Przy montażu instalacji wykorzystania wody deszczowej należy zwrócić uwagę na filtrację, dzięki czemu woda magazynowana w zbiornikach będzie czysta. - 100% czyszczenia wody
- Zmienna głębokość posadowienia 570-1050 mm
dzięki zastosowaniu włazu teleskopowego Ř 400 mm
- Pokrywa włazu plastikowa - ruch pieszy,
żeliwna - ruch samochodów osobowych
- Zamknięcie z zabezpieczeniem przed otwarciem przez dzieci
- Niewielka (270 mm) różnica wysokości pomiędzy wlotem a wylotem
- Nadaje się świetnie również do systemów rozsączających oraz filtracji oczek wodnych
- Maksymalna, możliwa do przyłączenia powierzchnia dachu 350 m2 (przy rurze przyłączeniowej DN 110) oraz 500 m2 (przy rurze przyłączeniowej DN 160)Brak filtra powoduje częste zatykania się instalacji np. zatkania pompy zasysającej, zatkane dysze w instalacji itp.
Nie wolno odprowadzać wód opadowych do kanalizacji bytowej, z której ścieki kierowane są do oczyszczalni . Jak czyściliście stare szambo ? Ktoś tam wchodził i robił to mechanicznie, czy może jakieś bakterie ? Nie było czuć szambem przy podlewaniu ogrodu na samym początku ? Też myślę o takim rozwiązaniu gdy pojawi się kanalizacja, w końcu szkoda zakopać w ziemi ponad 3000 PLN i potem z tego nie korzystać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz